Małżeńskie problemy można rozwiązać terapią małżeńską

Pod tym adresem skorzystasz z porady specjalistów w zakresie terapii małżeńskiej UK.

Każde małżeństwo może wpaść w przeróżne problemy. Całe szczęście aktualnie można sobie z nimi radzić bardzo sprawnie. Doskonałym wyjściem jest terapia małżeńska prowadzona przez terapeutę posiadającego niezbędne doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach jest pomocna?

Do terapeuty przychodzą pary zmagające się z rozmaitymi problemami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć kryzysy związane z niedochowaniem wierności jednego z partnerów, a także udzieli pomocy w razie nałogów, chociaż tutaj nierzadko konieczne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w czasie choroby małżonków czy członków ich rodzin. Jest nieoceniony w momencie, gdy między małżonkami rodzą się konflikty, których nie są w stanie przezwyciężyć samodzielnie. Udział w terapii małżeńskiej pomaga też pokonać trudności i scementować związek. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między żoną i mężem – dzięku temu ich związek ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga odkryć partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Podkreśla on, że związek to nie tylko czerpanie korzyści, ale także dawanie czegoś w zamian. Dzięki psychoterapeucie możliwe staje się zidentyfikowanie przyczyn , które leżą u podłoża małżeńskich trudności. Małżeństwo, które ukończyło terapię małżeńską zdobyło umiejętności potrzebne do tego, żeby doskonale radzić sobie z trudnościami w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się w Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która trafiła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że aktualnie bez problemu wyszukamy polskiego psychologa również na terenie Zjednoczonego Królestwa. Porozumiewanie się w języku polskim usprawnia pracę nad problemem oraz zwiększa komfort pary, która zdecydowała się na wsparcie specjalisty. Także na emigracji można zawalczyć o swój związek, który w wielu wypadkach właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna zmagać się z rozmaitymi problemami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie wstyd, a na skutek niej związek może wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Dane:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339