Korekcja wad wzroku – nie tylko okulary

Zainteresowany Voigt Kraków? Kliknij tu.

Dobry wzrok gwarantuje pełny komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga wyeliminować kłopotliwe i nieraz groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto może poddać się operacji wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg nieinwazyjny i bezpieczny

Jeszcze dekadę temu korekta wzroku ograniczała się do noszenia soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilku lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekcji pozwalające na leczenie krótkowzroczności, starczowzroczności, nadwzroczności, a także wielu innych schorzeń. Niezmiernie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku wyróżniająca się ogromną skutecznością. Taka korekcja wzroku jest nieinwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent w mgnieniu oka powraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której zatrudniony jest doświadczony personel, specjalizujący się w nowoczesnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, wybierze stosowną procedurę leczenia, a następnie skoryguje wadę wzroku. Lekarze pracujący w klinice okulistycznej korzystają z nowoczesnych urządzeń diagnostycznych, tym samym mogą rozpoznać nawet najrzadsze choroby oczu.

Czym poza tym zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się także leczeniem innych chorób, np. stożka rogówki. Innowacyjne techniki jego korekcji polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź kształtowaniu rogówki z wykorzystaniem metody Topoguided. Oprócz tego okuliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest procedurą niezbędną w ujawnianiu jaskry, stanów zapalnych oraz pozostałych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się również mapy rogówki – jest to potrzebne przed zabiegami laserowymi, np. operacją zaćmy. Korekcja wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści radzą sobie także z innymi problemami, takimi jak ciałami obcymi w gałce ocznej bądź pozbyciem się kaszaków.

Dane:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]