Źródło witamin i minerałów – sok z buraków i kiszonej kapusty

Dowiedz się, gdzie zamówić sok z kapusty kiszonej, wejdź na https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Artykuły fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znowu powróciły do menu Polaków. Do kiszonych ogórków i kapusty dołączają też nowe, do tej pory mniej popularne owoce oraz warzywa. Mówiąc o leczniczych walorach żywności poddanej fermentacji nie sposób zapomnieć również o napojach takich jak kwas chlebowy, kefir albo różnego rodzaju zakwasy i soki z kiszonych jarzyn. Głównie te ostatnie są godne uwagi – pozwalają w nieskomplikowany i błyskawiczny sposób dostarczyć naszemu organizmowi witaminy konieczne dla jego poprawnego działania.

Jakie składniki kryje sok z kiszonej kapusty i buraków?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający dużo substancji wpływających pozytywnie na nasze samopoczucie. Głównym składnikiem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za fermentację. Sok z buraków, ogórków bądź pozostałych kwaszonek to też kopalnia witamin. Warta uwagi jest zwłaszcza duża zawartość witaminy C – już pół szklanki tych soków zawiera jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek należy też pić ze względu na zawartość witaminy K i E, witamin z grupy B oraz znaczne nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kiszonej kapusty – dlaczego warto go spożywać?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, ze względu na zawartość bakterii kwasu mlekowego pozytywnie wpływa na pracę jelit oraz naszą odporność. Na domiar tego liczne witaminy poprawiają działalność układu nerwowego, zmniejszają objawy szkorbutu, depresji i cukrzycy, jak również pomagają radzić sobie z przemęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki winny ponadto sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak przykładowo refluks lub wrzody dwunastnicy. Pobudzają one także apetyt i stanowią tarcze ochronną w czasie terapii antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Dane:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]