części Citroen, części zamienne Citroen

Zakupy moto – gdzie znaleźć oryginalne części do Citroena?

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci lubiana przez rodzimych kierowców. Jej pojazdy w kraju nad Wisłą są cenione z uwagi na wysoką dostępność, przystępną cenę oraz przede wszystkim za znaczną ilość warsztatów specjalizujących się w ich naprawie. Największą popularnością cieszą się takie modele jak C-Elysse, C-Crosser, C1, C2, C3, Jumper, Xantia, Xsara, Saxo i Nemo. Oczywiście, tak jak auta pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, dlatego posiadacze samochodów z francuskiej stajni powinni być gotowi na to, iż z czasem będą musieli kupić części zamienne.

Części zamienne do Citroena, które kupujemy najczęściej

To, które części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne przede wszystkim od danego modelu – każdy z nich ma swoją specyfikę, z której wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności warto na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które ulegają zużyciu na skutek normalnej eksploatacji samochodu. Są to najczęściej olej silnikowy, czynnik chłodniczy w klimatyzacji, płyn chłodniczy oraz płyn hamulcowy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie należy ignorować, potrzebują także moduły układu hamulcowego: klocki i tarcze.

Jak łatwo i niedrogo zdobyć części do Citroena?

Najlepszym wyborem będą zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, często pochodzące z chińskich manufaktur, w wielu przypadkach charakteryzują się niską jakością, co niekorzystnie oddziałuje na wygodę i bezpieczeństwo jazdy. W związku z tym posiadacze aut Citroen części zamienne powinni kupować w sklepach specjalizujących się w dystrybucji modułów do francuskich samochodów. Jeśli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie wymagane elementy można zamówić przez internet.

Dane:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]