Zabierz na wakacje wszystkie potrzebne rzeczy – zamontuj bagażnik bazowy

Chcesz zamówić bagażnik bazowy? Wejdź na ebagaznik.pl.

Podróż samochodem na wakacje wymaga wygospodarowania miejsca na wszystkie niezbędne podczas urlopu sprzęty. Przeważnie nie spakujemy całości w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich liczba w przypadku wieloosobowej rodziny bywa znaczna, a po drugie, ze względu na pokaźne wymiary niektórych bagaży. Tu warto wymienić w szczególności narty i rowery, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do transportu wspomnianych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – trwały montaż boxu dachowego

Pakowność samochodu w dużym stopniu zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko daje przewożonym sprzętom osłonę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie wpływa znacząco na spadek osiągów pojazdu, gdyż posiada aerodynamiczny kształt. Do jego założenia konieczne są specjalne poprzeczki samochodowe – tak zwane relingi. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je kupić później. Pamiętajmy jednakże, by wybór modelu odpowiedniego do budowy naszego auta oraz montaż poprzeczek powierzyć profesjonalistom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może być nietrwałe.

Uchwyty samochodowe bezpieczne dla rowerów

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy również nabyć dodatkowe uchwyty samochodowe, dzięki którym przetransportujemy autem rowery, kajaki czy narty. Uchwyty tego typu są z reguły przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują tym samym najwyższy stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu auta, jak i w jego tylnej części – na pokrywie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane ze względu na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z tablicami, nisko wiszącymi gałęziami i wiaduktami.

Dane:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]