Wisiorki srebrne – duży wybór

Zamów zawieszki srebrne na wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez złotników surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest miękkie, doskonale się prezentuje i cechuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – metal ten okazuje się bardzo delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. W jaki sposób więc troszczyć się o wykonane ze srebra ozdoby?

Silne środki myjące źle działają na wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnych ozdób są zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie sprzątania bezwzględnie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne lub bransoletki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania należy wykorzystywać pudełka wyściełane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro źle znosi również styczność z wodą czy dużymi temperaturami, które mogą sprawić, że wyblaknie lub się odkształci. Zanim schowamy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką szmatką lub wrzucić do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je czyścić?

Do pielęgnowania srebra powinniśmy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli – doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Poza tym sprawdzą się również alkohol, białko kurze i specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanych ze srebra ozdób musimy korzystać z miękkich szmatek – sztywne mogą uszkodzić fakturę.