Srebrna biżuteria z ametystami

Kup biżuterię z ametystami.

Ametyst to według wielu najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje m. in. w Japonii, Meksyku, Urugwaju i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się również w naszym kraju. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziesz na www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. Współcześnie, znajdziesz go w pierścionkach i wisiorkach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda jako uzupełnienie wieczorowych sukni. W celu rozświetlenia cery, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na większy element, taki jak broszka.

Moc biżuterii z ametystami

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Z tego powodu biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, ale także z z powodu jego właściwości. Część osób, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy okres czasu, odczuwa spokój i uwalnia umysł. Jednak w tej kwestii najlepiej wyrobić sobie własne zdanie.