Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Sprawdź, gdzie zamówić szatersy, wejdź na skyshutters.pl.

Planując wystrój wnętrza, rzadko poświęca się dużo uwagi oknom. Najczęściej decyzja pada na klasyczne aranżacje, czyli zasłony oraz firanki, które nieraz łączone są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne budujące sobie grono zwolenników rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Cechy charakterystyczne okiennic ozdobnych shutters

Podstawową cechą shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, że poziome lamele zamontowane na tego typu okiennicach wewnętrznych są ruchome, wobec tego można bez trudu je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od potrzeb domowników. Wykonuje się je z płyt MDF, z listw drewnianych, a także polichlorku winylu (PCV). Shuttersy montuje się przede wszystkim na oknach, jednakże rewelacyjnie sprawdzają się również na drzwiach czy w szafach. Okiennice dekoracyjne shutters to co prawda element okna, który w naszym budownictwie spotyka się nadal okazjonalnie, ale większość na pewno kina bądź telewizji, bowiem te okiennice są niezwykle popularne na obszarach z gorącym klimatem, a więc w USA czy w Nowej Zelandii.

Zastosowanie wewnętrznych okiennic shutters

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko świetnie się prezentują, ale mają również zastosowanie. Dzięki nim można w pasywny sposób regulować użycie energii słonecznej: w upalne dni powstrzymywać nagrzewanie się pomieszczeń, a w zimne – zatrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Shuttersy wspaniale komponują się z rozmaitymi stylami wnętrz i nie ma przeważnie przeszkód, żeby założyć je na przeważającej większości okien. Wykonuje oraz montuje się je na zamówienie, co powoduje, że są bez wątpienia droższym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom bardzo gustowny wygląd, zatem podnoszą wartość domu. Wypada również zaakcentować, że okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez pomocy sznurów, co rodzice dzieci oraz właściciele psotliwych zwierzaków, które mogłyby zaplątać się wystające łańcuszki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]