Pudełka i kapsle na monety chronią je przed zarysowaniem

Chcesz zamówić kapsle na monety? Wejdź na https://bit.ly/3zb3GEm.

Każdy numizmatyk jest świadomy, że wartość zgromadzonych przez niego eksponatów może wzrosnąć wyłącznie wówczas, jeśli zachowają się one w przyzwoitym stanie. Jak więc przechowywać zarówno dość cenne, ale także mniej wartościowe numizmaty? Zalecamy specjalne pudełka oraz kapsle.

Kapsle na monety – ogranicz ryzyko zadrapania swoich zbiorów

Hobbyści czują przyjemność nie tylko z samego zakupu numizmatów, ale też z ich segregowania, oglądania czy okazywania innym entuzjastom monet. Na nieszczęście, każde wzięcie w dłoń monety, w szczególności okazu w stanie idealnym wybitego z miękkiego metalu (m.in. ze srebra), może skutkować jej porysowaniem. Z tej przyczyny poleca się trzymać cenne okazy w plastikowych kapslach do monet, które produkowane są w kilkunastu rozmiarach dopasowanych do wymiarów najczęściej spotykanych okazów kolekcjonerskich. Kapsle wykonane są z tworzywa sztucznego o wysokiej transparentności, i choć nie trzeba się z nimi mocować przy zamykaniu oraz otwieraniu, są one hermetyczne i porządnie osłaniają monetę przed niszczycielskim oddziaływaniem powietrza czy wody. W sklepach dla kolekcjonerów monet sprzedawane są dwa warianty kapsli na monety – okrągłe i kwadratowe, które mają piankowy wkład dostosowany do przechowywania monety o konkretnej średnicy. Niesłychanie istotny jest staranny dobór wielkości kapsla do szerokości monety, bo to unieruchomi ją wewnątrz kapsla i zredukuje możliwość zarysowania jej rantów, rewersu i awersu.

Pudełka na monety – ochroni plastikowe kapsle i tekturowe holdery

Kapsle są dobrą metodą ochrony numizmatów, ale jak wygodnie oglądać kolekcję, gdy jest w nich schowana? Zalecanym wyjściem jest nabycie pudełka na monety od tego samego producenta, którego kapsli już używamy. W takim pudełku umieszczamy kwadratowe kapsle w rządku w wyodrębnionych przegródkach. Można w nich również przechowywać monety w holderach – tych zmieści się tu znacznie więcej aniżeli plastikowych kapsli. Kapsle oraz pudełka na monety od najlepszych producentów potrafią efektywnie zabezpieczać okazy nawet przez dekadę!

Dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]