Ług, bejca i oleje do drewna – zabezpiecz meble profesjonalnymi środkami

Kup impregnaty do drewna na zewnątrz na verdeavis.pl.

Środki do konserwacji drewna to preparaty używane zarówno w przypadku mebli znajdujących się wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jakie działanie mają impregnaty do drewna i dlaczego należy konserwować nimi meble?

Środki do impregnacji drewna – zastosowanie

Drewno jest materiałem, który nadaje wnętrzu przytulny charakter. To surowiec często stosowany do wyrobu mebli oraz elementów wykończeniowych (podłogi, okładziny na schody, balustrady). Dostępne w sprzedaży środki do konserwacji drewna chronią surowy materiał przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych – wilgoci czy promieniowania słonecznego, dzięki czemu meble pozostają w nienagannej kondycji przez długi czas. Doskonałe rezultaty gwarantuje woskowanie i olejowanie drewna, a niesamowite efekty wizualne – bejcowanie i ługowanie. Ostatnie wymienione czynności umożliwiają uzyskanie ciekawych efektów kolorystycznych – na przykład odpowiednie wybarwienie drewna dębowego.

Środki do pielęgnacji podłóg drewnianych oraz mebli

Oferowane na rynku impregnaty do drewna na zewnątrz uzupełnione są o oleje o niskim poziomie lotnych związków organicznych. Konserwuje się nimi huśtawki, deskę tarasową, meble ogrodowe oraz mnóstwo innych elementów. Z kolei preparaty używane do pielęgnacji i impregnowania podłóg nadają im piękny połysk, co zdecydowanie podnosi walory estetyczne desek. Perfekcyjnie skompilowane składniki znajdujące się w impregnatach powodują, że podłoga jest bardziej wytrzymała na eksploatację i zniszczenia. Należy niemniej jednak pamiętać, iż drewniane podłogi muszą być pielęgnowane w stosowny sposób – myte przy pomocy preparatów na bazie olejów i wosków.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]