Listwy podłogowe służą nie tylko do dekoracji

Więcej o listwach podłogowych.

Wydają się niewiele znaczącym detalem, jednak ich stylistyka ma ogromny wpływ na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na estetyczne przeciągnięcie przewodów oraz zabezpieczają najniższe partie ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, w których chodzimy w obuwiu. To na pewno dostateczny powód, by nie lekceważyć ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF albo PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter mieszkania i wspaniale koresponduje z eleganckimi meblami czy dodatkami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC albo MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych materiałów. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, pod warunkiem, że nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Dane:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]