Łatwe przechowywanie i katalogowanie numizmatów – album na monety

Jeśli chcesz zamówić klasery na monety, zobacz tutaj.

Gromadzenie banknotów i monet to nie tylko przyjemność z wyszukiwania i zakupu nowych egzemplarzy, ale również poczucie satysfakcji z ich przeglądania i indeksowania. Pozyskane numizmaty winny zatem znaleźć się w praktycznych klaserach i albumach, za sprawą których łatwo będzie można je przeglądać, a równocześnie uchowa się je przed możliwym zniszczeniem.

Klaser na monety – nadal najpopularniejsze wśród kolekcjonerów

numizmatów mają ogromny wybór narzędzi pozwalających na bezpieczne ich przechowywanie, jednakże najpopularniejsze w dalszym ciągu pozostają klasery. Z jakiego powodu? Głównie z tego powodu, że pozwalają na segregację monet konkretnego typu. Należy pamiętać, iż część albumów na monety nie ma w środku kart i należy nabywać je osobno dobierając je do rozmiaru kolekcjonowanych banknotów bądź numizmatów. Swoboda odłączania oraz dodawania stron jest dużym ułatwieniem przy katalogowaniu okazów zgodnie z własnym uznaniem – można przenosić je pomiędzy albumami bez potrzeby wyciągania pojedynczych eksponatów, co minimalizuje niebezpieczeństwo zarysowania numizmatów czy rozdarcia banknotów. Ponadto, mając nieduży zbiór, w jednym albumie można ułożyć monety o różnych rozmiarach, należy tylko zakupić strony z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Dodatkowym atutem klaserów na monety jest to, iż w wielu przypadkach są stylizowane na wygląd albumów z fotografiami rodzinnymi lub książek, więc łatwo skryć je na regale przez wzrokiem ewentualnego włamywacza.

Czy w klaserach na monety można trzymać dowolny typ numizmatów?

Długoletni kolekcjonerzy zalecają, żeby w stronach albumów wykonanych z plastiku chować powszechniejsze numizmaty, nie posiadające stanu menniczego, gdyż nawet gruba folia z PCV nie zapewnia monecie pełnej ochrony przed oddziaływaniem powietrza i wysokiej wilgotności. Kosztowne monety w idealnym stanie albo te wybite z ze złota i srebra wypada najpierw zabezpieczyć poprzez umieszczenie w plastikowym kapslu. Kapsel można potem przechowywać w klaserze, bowiem wielu producentów ma w asortymencie karty do albumów, w które bez problemu można włożyć monety zabezpieczone kapslem lub tekturowym holderem.

Dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]