kontener otwarty, kontenery hakowe

Kontener na odpady – dobierz odpowiednio do potrzeb swojej firmy

Na rynku dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, a także przy magazynowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Istnieje jednak sporo rodzajów odpadów, które wymagają zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną konstrukcją i dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie materiały można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje dostępne są w ofercie producentów i czym cechują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery muszą być przystosowane do specyfiki gromadzonych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano z myślą o takich odpadach jak złom, gruz, zdemontowane elementy stolarki otworowej, a także zerwane płytki parkietowe lub ceramiczne – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno lub produkujących granulaty najlepiej sprawdzają się zaś kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w półpłynnych lub płynnych idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na śmieci znacznych gabarytów

W przypadku ładunków o znacznych gabarytach niebędących odpadami czy też potrzebujących selektywnego rozładunku, najodpowiedniejszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest powleczona plandeką, po której rozsunięciu (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery produkowane są najczęściej dla magazynów oraz firm transportowych.

Dane:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]