kombinezon na motocykl

Jeździsz na motorze? Rozważ zakup kombinezonu

Jazda na motocyklu łączy się nie tylko z określonym niebezpieczeństwem, ale nierzadko też z odczuwaniem drobnego dyskomfortu. Aby zredukować negatywne oddziaływanie poniektórych czynników na przyjemność z jazdy, niezbędne jest wyposażenie się w adekwatny ubiór. Kombinezon na motor czy też specjalne spodnie w komplecie z kurtką zatrzymają odczuwanie pędu powietrza, a także podczas potencjalnego wypadku znacznie zredukują prawdopodobieństwo doznania rozmaitego rodzaju urazów. Tak jednakże będzie jedynie w przypadku, jeśli wybierzemy odpowiedni ich model. Co warto więc nabyć? Jaki materiał wybrać? Co będzie najodpowiedniejszym rozwiązaniem – model jedno- czy dwuczęściowy? Na te kwestie odpowiemy poniżej.

Kombinezon motocyklowy jedno- albo dwuczęściowy. Który wybrać?

Jednoczęściowe kombinezony na motocykl preferują w szczególności uczestniczący w zawodach sportowych, profesjonalni motocykliści, a także osoby sporadycznie podróżujące na wielokilometrowych trasach bez długich postojów. Dają one najwyższy poziom bezpieczeństwa w trakcie wypadku. Niestety w parze z tym idzie zmniejszenie wygody ich nakładania, ale i wykonywania w nim innych niż jazda działań, m.in. ciężko w nim odwiedzać toaletę, co bywa niezwykle kłopotliwe. Wobec tego motocykliści, nie jeżdżący na torze sportowym, śmiało mogą postawić na dwuczęściowy kombinezon na motocykl. Daje on optymalną w większości sytuacji ochronę, a jednocześnie swobodniej się go nakłada i zdejmuje.

Kombinezon na motor – skóra czy odpowiednie tekstylia

Model kombinezonu na motocykl to jednak nie wszystko, co wypada wziąć pod uwagę kupując jeden z nich. Równie ważny jest surowiec, z którego jest on wytworzony. Tu do wyboru mamy przede wszystkim skórę i odpowiednie materiały tekstylne. Kombinezony skórzane dają mają dość mały potencjał wentylacji, ale wyśmienicie zabezpieczają w czasie upadku. Trzeba jednakże przyznać, iż poniektóre tekstylia – na przykład te z mocnych polimerów – pod tym względem sprawdzają się tak samo dobrze, a przy tym są znacznie bardziej przewiewne.

Dane:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]