Gdzie są potrzebne środki do dezynfekcji powierzchni?

Jeśli szukasz środków do dezynfekcji powierzchni, koniecznie wejdź na https://verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html.

Specjalistyczne środki odkażające pozwalają utrzymać czystość przeróżnych powierzchni. Gdzie są stosowane i jak działają? Dlaczego należy się w nie wyposażyć?

Środki odkażające – skład i działanie

Dostępne na rynku środki dezynfekujące mają na celu mycie oraz odkażanie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników, które mogą transferować zakażenia krzyżowe lub działać negatywnie na zdrowie człowieka. Profesjonalne środki są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W składzie środków do dezynfekcji z reguły znajdziemy alkohol, chlor, czterorzędowe związki amonowe, aldehydy, kwas nadoctowy, nadtlenek wodoru, poliaminy, a także wiele innych komponentów. Do najczęściej używanych środków należą chusteczki do dezynfekcji, oleje (np. do instrumentów chirurgicznych), żele oraz płyny w sprayu.

Przeznaczenie środków odkażających

Środki odkażające stosowane są zawsze tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, w kuchniach, na stołówkach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do sterylizowania toalet, urządzeń sanitarnych, blatów, podłóg, znajdują również zastosowanie przy myciu krajalnic, maszynek do mięsa, sztućców, blenderów oraz innych maszyn czy przedmiotów. Istotne jest dopasowanie odpowiedniego środka dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – muszli klozetowych, umywalek czy pisuarów.

Dane:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]