Funkcje i zadania obuwia sportowego

W tym miejscu zamówisz buty sportowe.

Codzienny jogging, ćwiczenia w klubie fitness czy udział w sportach zespołowych są argumentem, żeby właściwie zatroszczyć się o stopy. Tych aktywności nie powinno się przez długi okres wykonywać w zwyczajnych butach, skutkiem tego tak kluczowe jest zakładanie obuwia sportowego.

Obuwie sportowe – nie tylko ciekawy wygląd

Gros z nas łączy obuwie sportowe przede wszystkim z atrakcyjnym designem oraz komfortem ich noszenia. Nie dostrzegamy ich specyficznych właściwości, jednakże podświadomie wiemy, iż stopy czują się w nich dobrze. Z tej przyczyny obuwie sportowe często wykorzystujemy także w czasie pracy, szczególnie, gdy jest to zawód, w którym przez długie godziny stoi się bądź chodzi – widzimy je na nogach pracowników sklepów, dentystów i pedagogów. Lecz w przypadku sportowców zakładanie obuwia zaprojektowanego do uprawiania danego sportu pozwala im nie tylko osiągać lepsze wyniki, ale także ograniczyć ryzyko potencjalnych urazów. Spody butów do tenisa są dostosowane do prześlizgiwania się po trawiastej i gliniastej nawierzchni kortów, wysokie obuwie koszykarskie chroni goleń i kostkę graczy od prawdopodobnych urazów podczas skoków, korki do piłki nożnej gwarantują zawodnikom przyczepność i pozwalają na momentalną zmianę pozycji zarówno na naturalnej, jak i sztucznej nawierzchni stadionu, identycznie jak obuwie do piłki ręcznej ułatwia poruszanie się po parkiecie. Buty sportowe są tym samym lokatą w lepsze wyniki sportowe oraz w zdrowie.

Kiedy trzeba kupić nowe buty sportowe?

Jeżeli dla danej dziedziny sportu zaprojektowano specjalne obuwie, nie powinno się zastępować go zwyczajnymi tenisówkami. Nawet tak nieskomplikowana aktywność jak jogging w tanich butach z supermarketu często prowadzi do urazów. Nie warto również oszczędzać na obuwiu sportowym – na ich wyższą cenę wpływają dekady poświęcone przez producentów na obserwację mechaniki danego sportu oraz doskonalenie technologii produkcji takiego obuwia. Buty noszące mocne ślady zużycia bądź, które uległy zniszczeniu, rekomendujemy tak szybko jak to możliwe wymienić na nowe, bowiem bez wątpienia nie spełnią one już swoich zadań, co także może przyczynić się do urazów podczas ćwiczeń.

Dane:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]