Elegancka i niedroga srebrna biżuteria

Na www.bizutik.pl znajdziesz więcej informacji o biżuteria srebrna sklep internetowy.

Jest z ludźmi od tysiącleci i mimo pojawienia się różnych nowych projektów, w istocie mało się zmieniła. Biżuteria wciąż odgrywa identyczną rolę – jest swoistą dekoracją ciała i pozwala na wyrażenie swojego ja. Nic więc zaskakującego, iż biżuterię tak samo chętnie noszą panie oraz panowie, maluchy i ich rodzice, ludzie z rozmaitych klas społecznych. Bez względu na to, które projekty cenimy, prawie zawsze biżuteria jest wykonywana z podobnych materiałów – zazwyczaj ze srebra. Dlaczego więc srebrna biżuteria bywa tak często wybierana? Jak dbać o srebrne przedmioty, żeby wytrzymały przynajmniej pięć dekad?

Zalety srebrnej biżuterii

Głównym atutem srebrnej biżuterii jest bez wątpienia fakt, iż jej używanie pozwala ustrzec się różnych dolegliwości. Srebro jest antyseptyczne, więc noszenie srebrnej biżuterii bywa zalecane osobom, które w ostatnim okresie przekłuły uszy. Nie wolno zapomnieć też o jego wyglądzie, który idzie w parze z dość niewielkimi kosztami zakupu.

Jak dbać o srebrną biżuterię

Srebro posłuży sporo czasu, ale powinniśmy prawidłowo je konserwować. Przede wszystkim nie nośmy srebrnej biżuterii, kiedy pracujemy – nietrudno ją porysować albo pęknąć w zetknięciu z detergentami. Srebrna biżuteria powinna też być myta w wodzie z denaturatem czy amoniakiem. Należy przechowywać ją w szkatułce z miękką tkaniną – unikniemy tak zarysowań.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]