Drukarki 3D Makerbot, Formlabs i Stratasys – prezentacja popularnych modeli

Szukasz drukarek 3D? Wejdź na cadxpert.pl/drukarki-3d/.

W asortymencie CadXpert znajdują się tylko drukarki 3D od uznanych producentów takich rozwiązań: MakerBot i FormLabs, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej ofercie, pracują m.in. w technologiach: SLA, PolyJet oraz FDM.

Stratasys – wiodący producent na rynku drukarek 3D

Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od przeszło trzydziestu lat – a dokładnie od 1988 roku – zaopatruje klientów nowoczesne technologie i instrumenty. Wyliczono, iż wykorzystując drukarki 3D i inne urządzenia Stratasys można aż o 90 procent obniżyć wydatki na produkcję i czas na nią przeznaczony. Główne idee pracy ekspertów firmy Stratasys to dostarczanie najwyższej jakości urządzeń i usług, jak również pomoc techniczna i merytoryczna. Bestsellery z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla biznesu i przemysłu. Nowinką w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z przemysłową precyzją.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Kolejnym uznanym producentem drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta marka na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs tworzy niezmiernie zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D oraz specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, takie jak SLS i SLA. Nowość w asortymencie CadXpert stanowi drukarka Form 3 – model desktopowy, działający w autorskiej, nowej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest odmianą technologii SLA. Ta drukarka – podobnie jak wszelkie inne urządzenia firmy Formlabs – cechuje się intuicyjną obsługą i funkcjonalną budową. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Jeszcze lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i prędkością druku, jak również drobiazgowym odwzorowaniem najdrobniejszych elementów. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na tym samym poziomie, dzięki temu można ekspresowo wydrukować identyczne prototypy, co jest wyjątkowo pożądane w masowej, powtarzalnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej klasy profesjonalne urządzenia do druku 3D, pracujące stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta mają rozległe zastosowanie w najrozmaitszych branżach przemysłu, biznesu, edukacji i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dedykowane dla kolekcji Method, materiał podporowy Stratasys SR-30 oraz ABS. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Otrzymany druk jest trwały i precyzyjny, a w czasie procesu drukowania nie dochodzi do przemieszczenia się warstw ani nie pojawiają się zniekształcenia.

Dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]