Drukarki 3D dla profesjonalistów – co znajdziesz w ofercie dystrybutora?

Wszystko o Cadxpert znajdziesz na https://cadxpert.pl.

Jedną z wiodących na polskim rynku firm, która dystrybuuje technologię druku 3D jest CadXpert. Kluczowym obszarem działalności CadXpert jest sklep internetowy, który w swojej ofercie posiada aparaturę do drukowania przestrzennego: skanery 3D i drukarki 3D. Następnym filarem jest oferta oprogramowania CAD/CAM/CAE, a także usługi: projektowanie 3D, skanowanie 3D oraz drukowanie 3D. Znajdujące się w ofercie CadXpert drukarki 3D pracują w oparciu o trzy technologie: SLA, PolyJet oraz FDM, natomiast usługi druku 3D są wykonywane w technologiach SLS, SLA, PolyJet, FDM oraz DMLS.

CadXpert – dystrybutor drukarek 3D i skanerów 3D

CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem marki Stratasys, a także wyłącznym dystrybutorem drukarek 3D MakerBots oraz sprzętu marki Formlabs. Posiada najszerszą w Polsce ofertę aparatów do drukowania przestrzennego – przeszło dwadzieścia modeli drukarek 3D i kilkanaście propozycji skanerów 3D. Ponadto CadXpert posiadaobszerną ofertę materiałów do druku 3D – powyżej 50 produktów, w tym także materiały wysoko specjalistyczne, jak przykładowo: Ultem 1010, Ultem 9085 i inne (dentystyczne, elastyczne, biokompatybilne, inżynieryjne itd.). Oprócz akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych CadXpert posiada również żywice fotopolimerowe, filamenty i inne materiały wykorzystywane do druku 3D.

Drukarki 3D profesjonalne oraz biurkowe

Oferta firmy CadXpert jest skierowana zarówno do nabywców indywidualnych nieprofesjonalnych (biurkowe drukarki 3D marki MakerBot), jak i specjalistów, biznesmenów i reprezentantów przeróżnych branż (urządzenia marki Stratasys). Firma CadXpert prowadzi sklep internetowy, udostępnia także showroom zlokalizowany w Krakowie. Wszyscy, którzy są zaciekawieni procedurą wydruku przestrzennego, chcą skonsultować z profesjonalistami swoje projekty lub możliwości technologiczne dowolnego sprzętu z oferty sklepu, powinni zajrzeć do małopolskiego showroomu. CadXpert gwarantuje także kompleksową obsługę posprzedażową: wsparcie merytoryczne oraz techniczne, serwis (w tym także pogwarancyjny) czy przeszkolenie pracowników w obsłudze kupionych urządzeń.

Drukarki 3D – teraz również w zasięgu niewielkich firm

Jak kształtują się ceny narzędzi do druku przestrzennego – drukarek i skanerów 3D? Profesjonalny skaner czy drukarka kosztują tyle, iż nawet niewielkie lub średniej wielkości przedsiębiorstwo może sobie na nie pozwolić. Inwestycja w profesjonalne narzędzia do druku 3D w mgnieniu oka się zwróci – w ramach sektorów, jak m.in. stomatologia, medycyna, odlewnictwo czy motoryzacja, samodzielne prototypowanie i drukowanie, a nie zlecanie tych działań, będzie wymierną oszczędnością dla firmowych finansów.
Rynek narzędzi do drukowania 3D dynamicznie ewoluuje – a co za tym idzie, pojawiają się prekursorskie technologie i rozwiązania, na które kilka lat temu było stać jedynie gigantyczne koncerny. Współcześnie – dzięki spadkowi cen materiałów do druku 3D i samych drukarek 3D – dostęp do nich mają też niewielkie firmy, te z daleko niższym budżetem. Narzędzia do druku przestrzennego są bezustannie rozwijane i udoskonalane, z miesiąca na miesiąc obniża się koszt sporządzania części prototypowanych, drukowanych z pomocą urządzeń addytywnych. Zainwestowanie w profesjonalne urządzenie do druku 3D ma wiele zalet, do najważniejszych z nich zaliczyć można redukcję kosztów i przyspieszenie procesu produkcji.

Dane:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]