kapsułki do ekspresu, kapsułki do kawy

Dobra kawa w domu taniej niż w kawiarni – o kapsułkach do ekspresu

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się też z przyjaciółmi, podjadając desery galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go na ogół w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do kawy równie dobra jak w kafejce

Gdy pragniemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków czy też fantazyjnie sporządzoną idziemy zazwyczaj do kawiarni, ponieważ niewielu z nas potrafi przygotować różne napoje kawowe. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w świetne macchiato, cappuccino czy latte. Dlatego popularna od dekad, a w Polsce tak naprawdę dopiero w kilku ostatnich latach, stała się kawa w kapsułkach, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki z kawą? Przede wszystkim dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach znajduje się doskonale odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podstawienie filiżanki bądź kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kawa w kapsułkach – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki nie są drogie – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Same kapsułki kawy do ekspresu to także nie jest znaczny koszt. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,20 zł. Cena waha się oczywiście zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z jednakowym napojem serwowanym w kawiarni, jest to na ogół ok 10%-20% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich ogromną zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się często czy nabywając ekspres jakiejś firmy nie będą ograniczeni do kupowania kapsułek tylko od danego producenta. To nieuzasadnione niepokoje. W tej chwili do większości wziętych systemów, takich jak Nespresso, Tchibo Cafissimo czy Nescafe Dolce Gusto można kupić kompatybilne kapsułki.

Dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]