Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Realizacje z zastosowaniem shuttersów w salonie zobaczysz tutaj.

Szatersy (shutters), innymi słowy wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się przeważnie z aranżacją domów w stylu tropikalnym i południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł osłony okiennic można wykorzystać również w naszych domach – jest to bardzo trwałe, a jednocześnie doskonale wyglądające rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż bardziej rozpowszechnione w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – funkcje ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju dziennym, będą miały dwie funkcje – praktyczną oraz ozdobną. Okiennice wewnętrzne zdecydowanie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są masywniejsze, co powoduje, że pięknie prezentują się na większości okien. Kwestia estetyczna jest istotna, bowiem to w salonie przyjmuje się gości, a także przesiaduje się w nim po wiele godzin w trakcie dnia. Z tej przyczyny wypada zadbać, aby ten pokój nie tylko atrakcyjny, ale również komfortowy. Swoboda ustawienia kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła wpadającego do wnętrza, co umożliwia m.in. zupełne jego przyciemnienie, gdy mamy ochotę obejrzeć serial, lub jego częściowe ściemnienie, gdy staramy się stworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – bardzo prosta konserwacja

Swoboda kontroli dostępu promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednakże z jeszcze innego powodu – z ich pomocą można skutecznie kontrolować temperaturę wnętrza, która w dużej mierze oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom latem łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, natomiast w okresie zimowym dłużej utrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego takie okiennice lepiej chronią przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to także wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Osadza się na nich mniej drobinek kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich mycie jest bardzo proste i trwa w zasadzie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale sprawdzą się też w łazience, w pokoju dziecka czy w kuchni.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]