Czy można kupić kompatybilne kapsułki do ekspresu Tchibo Cafissimo?

Więcej szczegółów o kapsułkach Tchibo.

Metoda parzenia kawa w kapsułkach jest znana od ponad czterdziestu lat i stopniowo zdobywała sobie nowych miłośników. Ten praktyczny proces pozwala na przyrządzanie napoju wysokiej jakości w wyjątkowo nieskomplikowany sposób – trzeba dodać wodę do pojemnika w stosownym urządzeniu, włożyć kapsułkę z kawą do wskazanego zasobnika i już po minucie można delektować się aromatyczną kawą.

Kawy single origin z Etiopii i Angoli – zamienniki kapsułek Tchibo Cafissimo

Istnieje parę systemów przygotowywania kawy w kapsułach. Ten należący do niemieckiego koncernu Tchibo jest jednym z popularniejszych na świecie. Kapsułki Tchibo Cafissimo odróżniają się kształtem od innych, co przez długi czas zmuszało klientów do zaopatrywania się w kapsułki z kawą od jednego wytwórcy. Kwestia ta dotyczyła wszelkich systemów kaw w kapsułkach, jednak w ostatnim czasie oferowanych jest w sklepach – również w naszym kraju – wiele ich zamienników. Producent Italian Coffee wytwarza kapsułki do sporej ilości systemów, w tym również zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo. W tym systemie producent ten posiada linię kaw speciality, a więc tzw. kaw single origin. Ziarna tych kaw cechują się tym, że wywodzą się z jednego zbioru, gatunku oraz uprawy. Smak jej naparu jest unikatowy, dlatego że wytworzyło go wiele najrozmaitszych czynników, na przykład pogoda , która panowała w danym roku. Łączenie tego rodzaju kaw z mlekiem lub dodatkami aromatyzującymi zagłusza ich unikalne nuty smakowe. Na rynku dostępne są zamienniki kapsułek do ekspresu Tchibo Cafissimo zawierające kawę z ziaren z Angoli (robusta), a także z Etiopii i Brazylii (arabika). W tych kawach mocno dostrzegalne są naturalne aromaty czekoladowe, kakaowe i kwiatowe.

Zamienniki kapsułek Tchibo – niedroga każdego poranka

Zaparzacze do kawy w kapsułkach sprawdzą się zarówno w hostelach lub urzędach, jak i w domu. Koszt kawy w przeliczeniu na jedną filiżankę nie jest wysoki i zazwyczaj mieści się w granicy 1,10-1,50 zł. Znaczy to, że taka kawa jest o wiele tańsza aniżeli tożsamy napój podawany w bufetach w biurze bądź w kawiarniach w galerii. Niewysokie ceny oraz niebanalne wzornictwo urządzeń na kapsułki sprawiają, iż coraz częściej znajdujemy dla nich w naszych mieszkaniach. Dzięki nim zaserwujemy gościom najlepszej jakości kawę w trakcie okazjonalnych spotkań, a przy tym sami będziemy cieszyć się filiżanką takiej kawy każdego poranka, nie lękając się o duże koszty. Jeżeli zamierzamy nabyć zamienniki kapsułek Tchibo upewnijmy się zawsze czy są zgodne z posiadanym przez nas urządzeniem.

Dane:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]