Co zamiast żaluzji? O shuttersach w salonie i sypialni

Shuttersy w salonie. Sprawdź przykłady zastosowania.

Szatersy (shutters), czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się zazwyczaj z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim lub tropikalnym. Tymczasem ten element osłony okiennic można wykorzystać także w naszych domach – jest to bardzo wytrzymałe, a jednocześnie doskonale wyglądające rozwiązanie, które w licznych przypadkach zda egzamin lepiej niż modne obecnie rolety.

Shuttersy w salonie – dekoracja oraz praktyczne zastosowanie

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, wypełniają dwie funkcje – ozdobną i praktyczną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie zwiększają estetykę pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu doskonale poprawiają stylistykę większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, ponieważ to w salonie przyjmuje się gości, jak również przesiaduje się w nim większą część dnia. Z tej przyczyny należy zadbać, by ten pokój nie tylko zachwycający, ale równocześnie przytulny. Swoboda zmiany stopnia ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości światła wpadającego do wnętrza, co pozwala np. na kompletne jego zaciemnienie, kiedy chcemy obejrzeć coś w telewizji, albo jego delikatne ściemnienie, gdy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – idealne rozwiązanie dla alergików

Opcja kontroli wnikania promieni słonecznych do pomieszczenia jest z pewnością najważniejsza tam gdzie zasypiamy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak również z innej przyczyny – z ich pomocą można efektywnie korygować temperaturę sypialni, która ma jak wiadomo niebagatelny wpływ na nasz mocny sen. Dzięki shuttersom w okresie letnim łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, natomiast w trakcie zimy dłużej utrzymamy w niej ciepło. Na dodatek okiennice typu shutters skuteczniej odgradzają od donośnych dźwięków z zewnątrz. Shuttersy to także świetne rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w zagięciach firanek, a ich konserwacja jest niesłychanie prosta i trwa dosłownie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się także w łazience, w kuchni czy w pokoju dziecięcym.

Dane:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]