Co zamiast kablówki? Antena SAT!

Znajdź antenę satelitarną na http://tinyurl.com/lm4loyz.

Większość z nas ma we własnym miejscu zamieszkania odbiornik telewizyjny. Pomimo tego, że decydujemy się coraz aktywniejszy tryb życia, lubimy raz na jakiś czas zobaczyć ciekawy film bądź program w telewizji. By odbiór kanału telewizyjnego był możliwy, niezbędna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Świetnie nada się do tego antena SAT, którą aktualnie zakupimy bez żadnego problemu.

Antena SAT – jak to działa?

Pojęcie antena SAT oznacza doskonale znaną antenę satelitarną, którą każdy z nas widział co najmniej kilka razy w ciągu życia. Jest to przyrząd z charakterystyczną czaszą, która potocznie określana jest mianem talerza. Ten typ anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity komunikacyjne. Dzięki antenie satelitarną można więc odbierać wciąż ogromnie popularną w Polsce telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez sporą część widzów zamiast kablówki . Dzieje się tak dlatego, że z kablówki nie wszędzie można skorzystać. Wyliczyć można parę rodzajów anten SAT. Kupić można zatem anteny paraboliczne, wieloogniskowe, offsetowe oraz panelowe. Anteny SAT cechują się określonymi właściwościami – różnią się chociażby średnicą jaką posiada czasza. Na ten moment w przeważającej liczbie przypadków konsumenci wykorzystują jednak modele o średnicy od 18 do 35 cali. Anteny produkowane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu w efekcie oddziaływania złych czynników pogodowych. Sprawia to, że deszcz, śnieg, wysokie oraz niskie temperatury nie odbijają się negatywnie na ich kondycji. Wysokiej klasy antena satelitarna będzie mogła być użytkowana długi okres czasu.

Co poza anteną SAT jest wymagane do odbioru kanałów satelitarnych?

Antena SAT nie jest wyłącznym elementem potrzebnym do tego, aby bez trudu odbierać telewizję. Oprócz niej trzeba także wyposażyć się w odpowiedni uchwyt, z pomocą którego antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonej pozycji. Potrzebny jest też konwerter (dwupasmowy lub posiadający osobne pasmo), odbiornik satelitarny i kabel koncentryczny.

Dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]