Biżuteria z turkusem na specjalne okazje

Sprawdź, gdzie kupić biżuterię z turkusem.

Turkus jest jednym z najcenniejszych kamieni dostępnych na Ziemi. Nic więc dziwnego, iż często używają go złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części klientów symbolem ekskluzywności. Produkowane bywają z niego pierścionki, naszyjniki i kolczyki, które doskonale komponują się z eleganckimi kreacjami. Na barwę turkusu w szczególnej mierze wpływa miejsce jego wydobycia – na przykład minerały importowane z Persji są niebieskie, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że powstały też jego imitacje – chodzi o chalcedon.

Biżuteria z turkusem – co poza wyglądem?

Warto nadmienić, że turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na niezwykłe względy estetyczne. Według niektórych jest wszak amuletem, który zabezpiecza noszącego przed pechem. Niewątpliwie w ogromnym stopniu z tego bierze się popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, kiedy mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem może być noszona nie tylko przez klientów, dla których istotne są tego rodzaju sprawy – zwyczajnie świetnie się prezentuje.

Czego unikać z biżuterią z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo delikatna, więc warto o nią prawidłowo zadbać. Przede wszystkim powinniśmy ściągać ją zawsze, kiedy pracujemy – nietrudno wtedy o zarysowania. Należy też ściągnąć ją przed prysznicem, bowiem żele i mydła potrafią zmatowić turkus. Gdy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy trzymać ją w pudełku wyściełanym delikatną szmatką – unikniemy tak rys.

Dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]