Aparat do masażu uciskowego – możesz go mieć w swoim domu!

Szukasz maszyny do drenażu limfatycznego? Sprawdź https://carepump.pl.

Presoterapia to zabieg, którego zadaniem jest poprawienie cyrkulacji limfy w organizmie. Masaż manualny opracował duński fizjoterapeuta blisko wiek temu – to różnorodne chwyty terapeutyczne, m.in. ruchy czerpiące oraz obrotowe, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta oraz miejsca masażu.

Urządzenie do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci coraz częściej używają urządzenia do drenażu limfatycznego, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne rękawy dzielące się na komory, które nakłada się na obrzękłe nogi i ramiona. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych przegród aparat uciska kończynę, pobudzając tym samym cyrkulację limfy. Jest sporo wskazań do poddania się zabiegowi presoterapii. To głównie zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Stosuje się go też w zabiegach natury estetycznej – jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej” bądź wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień stosowana w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako zabieg regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Domowy sprzęt do masażu uciskowego

Wiele opcji zastosowania urządzeń do masażu limfatycznego przysłużyło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby często korzystające z tej metody terapii mogą przeprowadzić zabieg w mieszkaniu, dzięki innowacyjnym aparatom Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – im więcej przedziałów, tym skuteczniejszy jest drenaż. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, w związku z tym bez trudu można zabrać je na wyjazd, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co ważne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego powinno być obowiązkowo ustalone z lekarzem. Zalecamy nie decydować o tym na własną rękę, bo istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to między innymi choroby wirusowe oraz bakteryjne bądź miażdżyca, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]