Wybór kasku na motocykl

Dalsze informacje o kaskami na motor.

Nie ma większego znaczenia, jaki posiadasz motocykl ani to, czy pokonujesz na nim drogę do miejsca pracy, jeździsz w terenie, ścigasz się na torach motocyklowych czy wybierasz się na długie wycieczki – kask to przymusowy element garderoby jakiegokolwiek motocyklisty, dlatego że zapewnia mu bezpieczeństwo, zabezpieczając głowę w razie wypadku.

Odpowiedni kask na motocykl, czyli który? / Właściwy kask na motor / Jaki polecamy kask na motor? / Jaki warto kupić kask na motocykl?

Zastanawiasz się, czym kierować się w ciągu wyboru kasku motocyklowego? Na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać, właśnie dlatego zdecyduj się na kask lubianej marki, takiej jak HJC, jaki jak najlepiej odpowiada twoim oczekiwaniom.
Na rynku dostępne są rozmaite rodzaje kasków – kaski integralne, szczękowe, otwarte, modułowe, a też kaski enduro, przeznaczone do jazdy w terenie. Czym osobne rodzaje kasków motocyklowych różnią się od siebie? Najpopularniejsze kaski na motocykl to kaski integralne, jakich skorupa skonstruowana jest z pojedynczego kawałka materiału. Są one najbezpieczniejszym typem kasków. Kaski szczękowe pozwalają podnieść przyłbicę z wizjerem, ażeby odsłonić twarz. Kaski otwarte nie mają asekuracji szczęki, są więc mniej bezpieczne – skutkiem tego poleca się je w głównej mierze do jazdy po mieście. Jednocześnie kaski otwarte są najbardziej komfortowe. Z kolei kaski modułowe to kaski otwarte, jakie dodatkowo mają odpinaną szczękę.

Kaski motocyklowe HJC / Kaski HJC / Kask na motor HJC / Kask HJC

HJC to znakomita marka, lubiana przez motocyklistów na całym globie. Kaski HJC są najwyższej jakości, poddawane dużej liczbie eksperymentów – a równocześnie mają dogodne ceny. W ofercie HJC są zarówno kaski integralne, jak również szczękowe, otwarte i enduro. Na szczególną uwagę zasługuje ich seria premium – RPHA, które to właśnie dzięki zastosowanym tworzywom są wybitnie lekkie, a jednocześnie nadzwyczaj wytrzymałe.
Wśród kasków HJC są również repliki, czyli kaski inspirowane dziełami Universal Pictures, Marvela, i DC Comics.

Dane:
Moto-Tour
Góra Libertowska 50
30-444 Libertów

Tel.: +48 602 138 128
E-mail: [email protected]