Kompendium atrakcji turystycznych w Małopolsce – wszystko na jednym portalu

Dowiedz się więcej o ciekawymi miejscami w Małopolsce.

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w Polsce, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, toteż czasem z trudem można znaleźć coś dla siebie w zalewie informacji o bieżących imprezach kulturalnych czy sportowych oraz ciekawych atrakcjach w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj stronę przygotowaną specjalnie dla turystów

Aby pokazać wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, powstał serwis visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, jak też o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na portalu? Osoby planujące pobyt w Małopolsce już na głównej stronie dostrzegą mapkę, na której błyskawicznie znajdą Centra Informacji Turystycznej, galerie i zabytki, a także kempingi, pensjonaty i hotele zlokalizowane w miastach Małopolski. Portal pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod względem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Co więcej, dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował liczne wirtualne spacery przedstawiające między innymi czar parków krajobrazowych i narodowych, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy regiony agroturystyczne.

Strona o ciekawych miejscach Małopolski z myślą o zagranicznych odwiedzających

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych górskich miejscowości. Informacje zawarte na stronie dostępne są więc w języku angielskim, ale też w między innymi w języku hiszpańskim, włoskim oraz niemieckim, francuskim. Niezwykle wartościowy dla cudzoziemców może być również dział Rozmówki, w którym poznają najpopularniejsze wyrażenia i zwroty, które pomogą im dogadać się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas podróży. Turyści z zagranicy znajdą tu wykaz ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego.

Dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego