atrakcje w małopolsce, miasta w małopolsce

Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Mimo, że województwo małopolskie jest jednym z najmniejszych w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd zdarza się, że trudno odnaleźć się w natłoku informacji o godnych zwiedzenia zabytkach i bieżących eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Portal dla zainteresowanych atrakcjami turystycznymi w Małopolsce – co tu znajdziesz?

Aby zaprezentować wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu informacji nie tylko o najpiękniejszych zabytkach oraz miejscach Małopolski, ale też o ekspozycjach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże strona? Podróżnicy planujący przyjazd do Małopolski już na głównej stronie dostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka odszukają Centra Informacji Turystycznej, galerie i zabytki oraz pensjonaty, hotele i kempingi zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski też pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Ponadto dla osób, które z przeróżnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. piękno parków krajobrazowych i narodowych, zamek na Wawelu oraz atrakcje narciarskie.

Lista ambasad i przydatne rozmówki – niezbędne informacje dla obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina również o turystach z zagranicy, którzy ochoczo zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych południowych miejscowości. Wiadomości znajdujące się na portalu publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale ponadto w m.in w języku niemieckim, francuskim, słowackim i włoskim. Zagraniczni turyści znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego. Nadzwyczaj przydatna dla cudzoziemców może być także sekcja Rozmówki, w której poznają ważne słówka i sformułowania, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas wizyty naszym kraju.

Dane:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego