Usuwanie wirusów z WordPressa – jak pracują specjaliści?

Na wpmagus.pl zlecisz usuwanie malware ze strony internetowej.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak popularnym systemem zarządzania treścią, iż liczbę sklepów oraz stron tworzonych z jego użyciem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a powoduje, iż strony tworzone na WordPressie bywają popularnym celem ataków hakerskich. W przypadku zainfekowania witryny złośliwym oprogramowaniem, konieczne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Jak poznać zainfekowaną stronę na WordPress?

Nie dajesz rady zalogować się na witrynę? Informacje zmieniły się nie przez Ciebie? Na stronie pojawiły się przekierowania do nieznanych Ci portali? A może strona wysyła spam? To jedynie kilka z popularnych objawów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takich przypadkach wymagane jest natychmiastowa reakcja, aby zidentyfikować źródło infekcji, a następnie przywrócić witrynę do poprawnego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek lub po atakach hakerskich należy powierzyć profesjonalistom od tego rodzaju zadań, bowiem usuwanie malware z WordPressa zwykle przekracza umiejętności osób, które każdego dnia parają się wyłącznie projektowaniem sklepów i stron na tym CMS-ie.

Czyszczenie infekcji WordPress – szczegółowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony

Profesjonaliści podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich czynności naprawczych wykonują kompleksowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Weryfikują pliki wp-config i htaccess, a także kod wykorzystanych na stronie motywów i wtyczek. W procesie naprawy zainfekowanego WordPressa wdrażane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, które obniżą ryzyko ponownej infekcji. Jeżeli długotrwałe zawirusowanie było powodem włączenia strony do listy wykluczeń (przykładowo w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z CMS-a specjaliści podejmują także niezbędne czynności w celu wykreślenia jej z takich rejestrów. Likwidacja wszelkich efektów zainfekowania nie daje pewności, iż analogiczny kazus nie nastąpi w późniejszym okresie, dlatego istotne jest regularne aktualizowanie WordPressa oraz stosowanych na stronie wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]