Regulacja okien – czy taka usługa jest zalecana?

Regulacja okien Warszawa - więcej szczegółów o tej usłudze znajdziesz tu.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to usługa, która ma być realizowana zawsze, kiedy pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna, a także przed sezonem letnim i zimowym – aby poprawnie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to istotne!

Po co przeprowadza się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, jakkolwiek także zapobiega zdeformowaniom i defektom ramy.
Rozróżnia się dwa rodzaje regulacji okien (a dokumentnie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która oddziałuje na szczelność okna, a w takim razie na wentylację mieszkania. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, innymi słowy wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, by okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia trudności z zamykaniem okna lub ewentualnie działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je usunąć.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien winno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli jednak pojawiają się problemy z zamykaniem okna czy też klamka stawia opór, warto na dodatek wezwać zawodowców od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]