Panoramy 360 wnętrz firmy pomogą w promocji biznesu

Dowiedz się wszystkiego o zdjęciach 360 stopni.

Sferyczne zdjęcia panoramiczne to niesłychanie atrakcyjna i stosunkowo nowa metoda przedstawiania pomieszczeń przedsiębiorstw i lokali usługowych. Zazwyczaj widzimy je wędrując po Google Street View lub wizytówkach Google Moja Firma, ale także natrafiamy na nie na najsłynniejszym portalu społecznościowym – na Facebooku. Umożliwia on dodanie na profilu firmy takiej sferycznej fotografii. Jak więc możesz zastosować panoramy sferyczne do promowania Twojej marki na Facebooku? Zalecenia prezentujemy poniżej.

Co wyróżnia zdjęcia 360 stopni?

Zdjęcia 360 stopni to panorama sferyczna, na które można patrzeć pod rozmaitymi kątami. Dowolne przesuwanie zdjęcia daje wrażenie osobistej obecności w oglądanym miejscu. Zdjęcia 360 stopni na Facebooku pozwalają na oglądanie budynku, lokalu bądź nieruchomości poprzez samodzielne wybieranie kierunku, w którym spoglądamy. Zdjęcia tego typu wykonuje się przy pomocy dedykowanych aparatów i aplikacji. Dla użytkowników jedyną różnicą w porównaniu do standardowych zdjęć cyfrowych to sposobność kliknięcia na takie zdjęcie kursorem, a w następnej kolejności obrócenia go w wybranym kierunku.

Panoramy 360 stopni – promuj swoją firmę

Panoramy sferyczne na Facebooka to świetna metoda na reklamę własnego biznesu lub firmy. Panoramy 360 stopni dają znaczne możliwości prezentacji wnętrza lokalu gastronomicznego, biura albo hotelu. Taka forma zdjęć jest dużo bardziej atrakcyjna oraz pomaga dokładnie poznać dane punktem. Umieszczenie zdjęć 360 stopni na Facebooku wpłynie pozytywnie na postrzeganie naszego biznesu przez klienta oraz zwiększy jego ufność w stosunku do świadczonych przez nas usług, co przełoży się na znacznie wyższe prawdopodobieństwo, że z nich skorzysta.

Sferyczne zdjęcia panoramiczne warto opublikować na Facebooku przede wszystkim jeśli prowadzimy biznes, który opiera się na atrakcyjnych pomieszczeniach (jak przykładowo hotel czy sale konferencyjne), ale także jeśli pragniemy zademonstrować naszym klientom biuro, w którym pracujemy czy też nakłonić potencjalnych pracowników, żeby odpowiedzieli na nasze ogłoszenie rekrutacyjne.

Do wykonania zdjęć 360 stopni na Facebooka zatrudnij specjalistę!

Stworzenie sferycznego zdjęcia panoramicznego, choć teoretycznie jest możliwe do zrealizowania samodzielnie, jednakże do celów marketingowych warto zatrudnić doświadczonego fotografa zajmującego się zawodowo tematyką interaktywnych fotografii. Dlaczego to najlepsze rozwiązanie? Polecenie tego zadania doświadczonemu fotografowi daje pewność przygotowania wysokiej jakości zdjęć, które dodatkowo będą bardziej przyjazne dla odbiorcy. Sama usługa nie jest także trudno dostępna ani kosztowna. Na stronie Google Moja firma — Street View znajduje się wykaz fotografów rekomendowanych przez Google do wykonania sferycznych zdjęć panoramicznych. W katalogu tym wymienieni są wyłącznie Ci specjaliści, którzy sprostali konkretnym wymaganiom jakościowym Google oraz opublikowali wyznaczoną liczbę prawidłowych zdjęć 360 stopni.

Dane:
Daniel Myhal
Rekomendowany Fotograf Google

Mob.: +48 510 750 291
E-mail: [email protected]