O psychologicznych badaniach wysokościowych słów kilka

Na www.testybielsko.pl zamówisz badania wysokościowe Bielsko Biała.

Psycholog to osoba, o której mnóstwo osób nie ma za dobrego zdania. Mnóstwo z nas sądzi, że zajmuje się wyłącznie odkrywaniem relacji prowadzonych pacjentów z innymi ludźmi. Okazuje się jednak, że wiedza psychologa stanowi ogromną pomoc przy określaniu zdolności do wykonywania określonych prac. I tak, badania psychologiczne przeprowadzane są m.in w przypadku osób planujących podjąć pracę na wysokościach.

Badania wysokościowe: na czym polegają?

Badania wysokościowe praktycznie wcale nie różnią się od tych, jakim poddawani są osoby chcące wykonywać zawód kierowcy zawodowego. Podstawą są testy temperamentu, inteligencji, osobowościowe. Ich istotnym rozszerzeniem są testy aparaturowe, z pomocą których można ocenić na przykład zdolność do koncentracji uwagi i szybkość reakcji. Stawiając na testy aparaturowe jesteśmy w stanie określić czy dana osoba w dość szybki sposób zareaguje na to, co będzie miało miejsce w czasie pracy. Do przeprowadzania tych testów psycholog stosuje takie urządzenia, jak stereometr, wirometr i aparat krzyżowy. To stosunkowo nieskomplikowane urządzenia, które dostarczają wielu informacji na temat osoby poddawanej badaniu. Badania wysokościowe wykonywane przez psychologa w każdym wypadku obejmują także wywiad psychologiczny. W trakcie wywiadu osoba badana musi być z psychologiem naprawdę szczera. Zatajanie informacji nikomu nie pomoże.

Badania wysokościowe – kto je wykonuje?

Nie każdy psycholog może podjąć się wykonania badań wysokościowych. Upoważnionymi do ich wykonywania są ci specjaliści, którzy ukończyli studia podyplomowe z psychologii transportu. Posiadają oni tak umiejętności, jak i wiedzę do prowadzenia tego rodzaju badań. Badania wysokościowe prowadzone przez psychologa nie wymagają żadnego specjalnego przygotowania. Należy tylko pamiętać o zabraniu na badanie okularów, jeśli o konieczności ich używania zadecydował okulista.

Dane:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]