Nie zagracaj sobie piwnicy! Zamów usługę wywozu mebli

Pragniesz poznać więcej informacji o utylizacji starych mebli Kraków? Zajrzyj na maxgruz.pl.

Większość z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których z różnorodnych powodów nie potrafimy wyrzucić. Żeby nie zagracały miejsca w mieszkaniu, na ogół przestawiamy je na strych, do komórki lokatorskiej lub do piwnicy. Szkopuł jednak w tym, że po kilku miesiącach także te schowki stają się tak zapchane, że normalne ich użytkowanie okazuje się niemożliwe. Dopiero to skłania wielu z nas do przeprowadzenia gruntownego sprzątania, stanowiącego przesłankę do tego, by uwolnić się od zebranych rzeczy. Takie duże porządki często organizujemy też, kiedy dostajemy w spadku po kimś mieszkanie lub kupujemy zaniedbaną nieruchomość. Trzeba zatem posiadać wiedzę, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak bez problemu wywieźć stare meble z domu, piwnicy oraz strychu.

Wywóz mebli – poznaj 3 najlepsze rozwiązania

Odpady takie jak popsute meble, części stolarki okiennej, zdemontowane panele ścienne lub podłogowe czy sprzęt AGD i RTV nie mogą trafić do zbiornika zarezerwowanego na odpady zmieszane. Chcąc je wyrzucić, do wyboru mamy parę rozwiązania. Pierwsze to osobiste odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże dysponowania adekwatnie dużym autem. Następne to poczekanie na gminną zbiórkę takich odpadów. Te odbywają się z reguły co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc przymuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie odpadów znacznych rozmiarów. Najbardziej optymalne jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na odpady, który po napełnieniu odwiezie odnajmująca go firma. Zadba ona również o legalną utylizację zebranych odpadków. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery często świadczą także profesjonalne wsparcie przy sprzątaniu poddasza, piwnicy względnie całego mieszkania.

Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?

Jeśli stare meble będą oddane do PSZOK-u albo firmy zajmującej się się utylizacją na co dzień, nie zostaną spopielone ani porzucone na składowisku. Po zdemontowaniu ich na części składowe, a następnie posortowaniu komponentów podług tworzywa, z jakiego były wykonane, mogą zostać po raz kolejny przetworzone, dzięki czemu posłużą do stworzenia kolejnych sprzętów. Utylizacja mebli, a przede wszystkim drewna, z którego w większości są one wytworzone, opiera się zazwyczaj na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do wyrobu kolejnych garderób, stołów bądź regałów.

Dane:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]