Masz nieszczelne okna? Zleć fachowcom ich uszczelnienie

Pragniesz poznać więcej szczegółów o uszczelnianiu okien PCV? Skieruj się na https://www.serwismeteo.pl/uszczelnianie-okien/.

Na komfort domowników ma ogromny wpływ stan techniczny okien. Okna ochraniają mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale też separują je od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie gwarantują właściwych warunków, co nie tylko negatywnie oddziałuje na zdrowie i samopoczucie domowników, ale też, z uwagi na pokaźne straty cieplne, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najlepsze powody ku temu, by zatroszczyć się o stolarkę otworową i zauważyć nieszczelne okna. Doradzamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Zgodnie z zaleceniami specjalistów, inspekcję stanu technicznego okien powinno się przeprowadzić przynajmniej raz na rok. Nie warto tego zaniedbywać, ponieważ po tym czasie ewentualne usterki mogą stać się tak poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe lub drewniane można rozpoznać po pojawiającym się oporze podczas zamykania i otwierania. Im więcej wysiłku należy włożyć w poruszanie klamką, tym większe prawdopodobnie są luzy i, w konsekwencji, utrata energii.

Jak wykonać uszczelnianie okien drewnianych?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wykonanych z innych materiałów, polega najczęściej na ich wyregulowaniu (przeważnie służy do tego umiejscowiona na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz założeniu nowych uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, jak również wilgocią mogą już po kilku miesiącach utracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga doświadczenia i specjalistycznych umiejętności. Nie dysponując nimi, nie powinniśmy zabierać się za to na własną rękę. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien PCV i drewnianych – tym bardziej, że tego typu przedsiębiorstwa działają obecnie nie tylko w Warszawie czy innych dużych miastach, ale też i w małych miasteczkach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]