Kiedy i czy warto zamówić usługę cateringu świątecznego?

Zamów catering świąteczny na lastrada.pl.

Koniec grudnia to czas, który spędza się na ogół z bliskimi, lecz imprezy świąteczne odbywają się też w firmach. Częstokroć pracownicy firmy aranżują je swoimi siłami, samodzielnie gotując bożonarodzeniowe dania, jednakże w ogromnych przedsiębiorstwach ten sposób działania raczej sprawdza. Aby więc ułatwić sobie zadanie organizacji firmowych obiadów bożonarodzeniowych, tych mniejszych, jak i tych dużych, warto skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Catering świąteczny – co trzeba zamówić na bożonarodzeniowy stół?

Rzecz jasna, na wigilijnym stole powinno zostać postawionych jak najwięcej standardowych świątecznych smakołyków. To zwłaszcza ryby, np. chrupiący filet z pstrąga bądź karpia oraz staropolskie zupy – koniecznie barszcz czerwony i żurek, ewentualnie również zupa grzybowa. Na stole nie może brakować też krokiecików z grzybami i kapustą, które przeważnie serwowane są wraz z wspomnianym powyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza wigilijna nie byłaby kompletna bez zimnych zakąsek, przykładowo bez sałatki warzywnej czy karpia po żydowsku. Powinno się też zatroszczyć się o słodki akcent na koniec obiadu. Na stół świąteczny rekomendujemy puszysty sernik, kutię z rodzynkami albo makowiec.

Catering świąteczny – nie odkładaj tego do ostatniej chwili!

Za planowanie Bożego Narodzenia w firmie trzeba zabrać się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Powinieneś uzgodnić datę spotkania i dostosować go do harmonogramu urlopów pracowników. Umożliwia to ścisłe ustalenie przypuszczalnej liczby uczestników imprezy, a ostatecznie ułatwi zamówienie wystarczającą liczbę porcji. W dobrym tonie jest porozmawiać z załogą o menu i razem dobrać te propozycje z katalogu firmy cateringowej, które wszystkim zasmakują. Istotne jest też to, aby dowiedzieć się czy ktokolwiek z pracowników cierpi na alergię, np. na orzechy, które znajdują się w ciastach, lub są w ekipie firmy wegetarianie. Dla tych osób trzeba zamówić potrawy zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe zajmujące się przygotowaniem meny świątecznego przyjmują zamówienia przez większą cześć grudnia, lecz nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę.

Dane:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]