Biuro rachunkowe – co dla nas zrobi?

Więcej o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice, skieruj się tu.

Dopilnowanie księgowości w małych przedsiębiorstwach okazuje się często źródłem sporych kłopotów. Drobne podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalisty ds. finansów na stałe, zaś ich właściciele często nie potrafią odpowiednio zarządzać budżetem. Szczęśliwie rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż może się to wydawać – należy tylko postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Co konkretnie dzięki temu uzyskamy? Jak zyskać pewność tego, iż jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Atuty korzystania z pomocy biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy budżet firmy specjalistom ds. księgowości, otrzymamy pewność, iż potencjalne kontrole fiskusa nie zakończą się wystawieniem kar. Usługi świadczone przez biuro rachunkowe to również oszczędność pracy i pieniędzy – nie musimy zajmować się finansami samodzielnie, ani przyjmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto też napomknąć o komforcie, jaki wiąże się z takimi usługami. W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby często jeździć osobiście do biura rachunkowego, bowiem dużo spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy korzystając z e-maila.

Jak wybrać biuro rachunkowe?

Poszukując biura rachunkowego nie można kierować się wyłącznie jego cennikiem – nadzwyczaj niskie koszty obsługi zazwyczaj oznaczają jej niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego specjaliści posiadają wymagane certyfikaty, np. certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej czy też certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze także, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy wyliczanie składek ZUS.

Dane:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]