Lipotransfer – nie tylko modelowanie twarzy i sylwetki

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o przeszczepie tłuszczu na twarz w Kielcach, znajdziesz na https://revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/lipotransfer-lipofilling-przeszczep-autologicznej-tkanki-tluszczowej/.

Medycyna estetyczna przeżywa teraz okres rozwoju. Pacjenci, którzy decydują się na poddanie się takim zabiegom, mają możliwość wyboru spośród wielu procedur modelowania części ciała i redukcji zmarszczek. Jedną z nich jest lipotransfer, który uważany jest za mało inwazyjny zabieg. Jest on wykorzystywany nie tylko w celach czysto estetycznych, ale pozwala on również na rekonstrukcję zdeformowanych tkanek między innymi u pacjentów po masektomii.

Lipofilling zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej

Atutem lipotransferu, nazywanego również lipofillingiem, jest fakt, iż w czasie zabiegu używa się tkanki tłuszczowej pobranej wprost od pacjenta, a potem przeszczepia się ją w inny obszar ciała, któremu pragniemy dodać objętość. To w dużym stopniu minimalizuje (jakkolwiek, oczywiście, całkowicie nie wyklucza) możliwość wystąpienia reakcji alergicznej. Z wykorzystaniem autologicznego transferu tkanki tłuszczowej wykonuje się masę zabiegów estetycznych, zaczynając od popularnych zabiegów redukcji zmarszczek twarzy i szyi, po poważniejsze zabiegi, jak ujędrnienie i modelowanie piersi czy pośladków. Uniwersalność lipotransferu przejawia się także tym, że korzysta się z niego celem rekonstrukcji ubytków tkanek i likwidowania blizn, a także w ginekologii estetycznej, np do kształtowania okolic intymnych. Dodatkowym znaczącym atutem lipotransferu jest niezaprzeczalnie trwałość uzyskanych z jego pomocą efektów.

Czy istnieją przeciwwskazania do lipotransferu?

Nie każdy pacjent, który odwiedzi klinikę medycyny estetycznej z zamierzeniem poddania się lipofillingowi, zostanie dopuszczony do tego zabiegu. Lekarz specjalista w oparciu o aktualne wyniki badań analizuje dogłębnie stan zdrowia ze swoich pacjentów. Lipotransferu nie przeprowadza się m.in. u osób, u których wykryto raka, u ciężarnych kobiet i u cierpiących na cukrzycę, choroby układu krążenia, zakrzepicę czy schorzenia wątroby. Jak wygląda sam zabieg lipofillingu? W pierwszej fazie w znieczuleniu miejscowym pobiera się od pacjenta tkankę tłuszczową z rejonu brzucha, bioder ewentualnie ud. Z uzyskanego materiału wyodrębnia się frakcję tkanki bogatą w komórki macierzyste, a następnie przenosi się ją w te rejony ciała, którym pragniemy podnieść objętość. Na ogół są to policzki i szyja.

Dane:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]