malarstwo komputerowe, photoshop digital painting

Malarstwo komputerowe – jak je opanować?

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od końca XX wieku starają się dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Predyspozycja do malowania tradycyjnymi metodami teraz nie jest już wystarczająca, by znaleźć zatrudnienie w branży filmowej bądź gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki na etapie kreowania świata przedstawionego i postaci korzystają najczęściej z zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Znając te realia ogromna grupa początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Malarstwo komputerowe – jakie programy można wykorzystać?

Istnieje dużo programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop, który mimo iż powstał jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, szybko został podstawowym softwarem game developerów i ilustratorów. Wraz z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne analogiczne programy, jak np. Affinity Photo, Krita czy GIMP, w których dzięki zastosowaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła niewiele różniące się od malunków wykonanych farbami akrylowymi, akwarelami bądź temperą. Digital painting zapewnia artystom nieograniczoną wolność – twórca ma możliwość cofnięcia niefortunnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak nigdy się nie skończą!

Digital painting – kurs pod okiem instruktora

W praktyce nauka malarstwa cyfrowego przebiega w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć na własną rękę, jednakże żeby dobrze rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać wszystkie funkcje oprogramowania oraz istotne techniki stosowania pędzli, radzimy wykupić kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do różnych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie zagadnień jakie analizują takie szkolenia jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż jedynie podstawowych funkcji programu. Istotne jest jednakże, żeby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Dane:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]