Kursy zimowej turystyki wysokogórskiej – kto je organizuje?

Na www.exploruj.pl znajdziesz więcej szczegółów o kursie zimowej turystyki wysokogórskiej.

Góry są urzekające, ale też niebezpieczne. Właściwie co kilka dni, a szczególnie w miesiącach, gdy urlopowicze masowo odwiedzają popularne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w pobliżu znanych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych fatalnych zdarzeniach z udziałem osób, które bez odpowiedniego wyposażenia porwały się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Stąd tym, którzy uwielbiają wysokie góry i chcieliby nauczyć się przemieszczać po nich odpowiedzialnie, rekomendujemy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka na łonie natury w niedużych grupach

Najlepszą metodą, żeby nabyć nieodzowne umiejętności jest uczestnictwo w kompleksowym kursie prowadzonym przez profesjonalistów z każdej z najistotniejszych sfer łączących się ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy ratowników górskich, instruktorów wspinaczki i przewodników górskich. Z ich pomocą partycypanci kursu górskiego nauczą się przykładowo prawidłowego poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, posługiwania się czekanem, asekuracji, autoasekuracji i metody ratowania się przy upadku, przemieszczania się po szlakach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, medycyny górskiej oraz orientacji w terenie, które okazują się niezbędne w czasie rozmaitych niebezpiecznych zdarzeń. Kurs obejmuje także reguły poprawnego postępowania w trakcie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi zespół Exploruj.pl, który ma wieloletnią praktykę jako organizator ekspedycji w łańcuchy górskie większości kontynentów. Kursy prowadzone są na łonie natury (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w bardzo małych grupach, które z reguły nie przekraczają 6 osób. Skutkiem tego zdobywanie umiejętności toczy się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wtedy możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia dostatecznie dużo uwagi i czasu, by mogli oni sprawnie przyswoić sobie pełną wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się po górach.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]