Kurs rysunku architektonicznego – czego Cię nauczy?

Szukasz szczegółowych informacji o kursie rysunku architektonicznego? Doskonale trafiłeś! Wejdź na domin-krakow.pl/kurs-rysunku-architektura/.

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej obleganych kierunków na polskich uczelniach. Na jego ogromne uznanie wpływa sporo czynników – w głównej mierze fakt, iż są to nadzwyczaj interesujące studia oraz szansa na i wciągającej pracy po uzyskaniu dyplomu. Żeby dostać się na architekturę należy jednak nie tylko wykazać się znajomością najważniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale również umiejętnością rysowania. Jeżeli nią nie dysponujemy, przed egzaminami wstępnymi dobrze jest zgłosić się na kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – przygotowanie do egzaminu

Uczniowie, którzy uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego otrzymają wszechstronne przygotowanie do egzaminu na studia. Kurs ten jest adresowany do osób posiadających przynajmniej podstawowe umiejętności rysowania. Lekcje trwają cztery godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje kursantom praktyczne wiadomości dotyczące kompozycji i perspektywy, a także specjalistycznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. W czasie kursu przyszli studenci architektury pracują nad jednym rysunkiem, a nauczyciel pomaga im stworzyć pracę, która otrzyma pozytywną ocenę komisji na uczelni.

Kurs architektury – nie tylko zajęcia praktyczne

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko lekcje rysunku, ale również porady profesjonalistów pomagające przygotować się lepiej do egzaminów – m.in. odnośnie tego, jak stworzyć dobre portfolio na każdy uniwersytet (na przykład te w Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Warszawie lub za granicą). Uczniowie mogą przejść próbny egzamin, w trakcie którego doświadczą tego, co czeka ich w przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą również dla swoich uczniów lekcje historii sztuki – ta wiedza okaże się nieodzowna na egzaminie i w toku studiów.

Dane:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]