Wyprawa w Himalaje – przygoda życia każdego miłośnika gór

Jeżeli interesuje Cię pełna oferta wyprawy w Himalaje, zajrzyj na https://www.exploruj.pl/gora/himalaje/.

Himalaje razem ze zlokalizowanym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływa na to wiele elementów – przede wszystkim fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy nadmienić także o olbrzymiej skali trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie te góry stanowią arenę rywalizacji doświadczonych wspinaczy z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje także pośród okazjonalnych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na początku warto zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego szczytu. Kłopoty powoduje też samo przygotowanie podróży – kupno biletów czy zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w te okolice. Kolejnym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum lub Himalaje z rzadka decydują się na zdobywanie ośmiotysięczników. Nie znaczy to jednakże, iż te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, bowiem często aranżowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Lhotse, Annapurna czy Everest. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale także możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu Nepalczyków oraz podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak na przykład lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]