Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa. Zdobądź więcej informacji.

Zdobywanie wierzchołków gór to pragnienie licznych podróżników, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Niezatartych przeżyć z pewnością zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Dlaczego warto podjąć się w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m nad poziomem morza. Turystów przyciągają zwłaszcza przepiękne krajobrazy, możliwość ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu, a także znikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Shira, Mawenzi oraz Uhuru – trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach. Ekspedycja na ten afrykański szczyt wymusza odpowiednią preparację – ze względu na sporą wysokość istnieje zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniająca się pogoda powoduje, że zdobycie masywu jest dla turystów ogromnym wyzwaniem. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny dysponować dobrą kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na marsz przez około 7 do 8 godzin dziennie.

O czym należy pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciwko żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem należy także zaopatrzyć się w leki zmniejszające ryzyko zachorowania na malarię. Przed rozkwitem choroby uchroni też należyta profilaktyka – używanie preparatów odpędzających insekty, a także korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A jak uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]