trekkingi

Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Górskie wycieczki mają wiele form. Od nieśpiesznych spacerów po prostych trasach w bliskim sąsiedztwie ośrodków turystycznych, przez piesze, całodniowe wędrówki po trasach plasujących się wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. By podjąć się tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, a także umiejętność obsługiwania sprzętu turystycznego oraz wspinaczkowego. Jednakże w zamian za niejednokrotnie gigantyczny trud otrzymujemy możliwość podziwiania niesamowitych widoków i obcowania z dziewiczą naturą.

Trekkingi – stopnie trudności

Skala trudności jest zależna od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają trzy poziomy trudności wycieczek w rejony górskie. W trekkingach pierwszego stopnia partycypować mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do większej aktywności. Kolejny stopień trudności wymaga solidnej sprawności fizycznej i co najmniej elementarnej praktyki w górach – chociażby w Tatrach. Trzeci stopień to wycieczki dla jednostek z wysoką kondycją fizyczną, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i potrafiących używać sprzęt, jak również przyzwyczajonych do mało komfortowych warunków obozowania w toku kilkudniowej wyprawy.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju aktywności w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeżeli natomiast chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, ogromną popularnością cieszą się Alpy, wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, a także Góry Przeklęte na Bałkanach. Osoby najbardziej wprawne w trekkingu powinny natomiast spróbować swoich sił podczas wyprawy w Karakorum, Himalajach lub Andach.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]