Szkoła tenisa dla dzieci Kraków

Zajrzyj tu, aby uzyskać pomoc specjalistów z szkoły tenisa dla dzieci Kraków.

Aktywność ruchowa jest niezbędna i zalecana w wszelkiej formie, jednak nie wszystkie dzieci preferują aktywność, w postaci zażywania ruchu. W jaki sposób zmotywować je do wysiłku? Do wyboru mamy wiele ciekawych form, jedną z nich jest tenis dla dzieci. Tenis to nie tylko oryginalny sposób spędzania czasu, ale jest również atrakcyjną zachętą dla najmłodszych, które nie lubią ćwiczeń fizycznych. Można zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem doświadczenia z tenisem, bo już czterolatki mogą uczestniczyć w lekcjach. Początkujący tenisista będzie potrzebował odpowiedniego zestawu, który zagwarantuje mu komfort rozgrywek, skuteczną naukę i zadowolenie.

Tenis dla dzieci – jak zacząć?

Tenis dla dzieci to pasjonująca i ciekawa forma sportu, ale do rozpoczęcia pierwszej gry potrzebny jest ubiór do tenisa, buty sportowe oraz rakieta. Ta ostatnia część wyposażenia budzi najwięcej wątpliwości. Mamy możliwość wyboru spośród szerokiej gamy elementów, co pozwala na dobór idealnej rakiety. Odpowiednia decyzja zakupowa gwarantuje optymalne wykorzystanie kompetencji grającego. Rakieta posiada ważne cechy i właściwości i to na ich bazie dostosowujemy ją do swoich możliwości. Rakiety tenisowe dla dzieci są mniejsze niż te dla starszych graczy. Często zdarza się, że rodzice kupują swoim pociechom za duże rakiety, wpływa to niekorzystnie na postępy nauki. Pozostaje sprawa rączki do rakiety, ponieważ odgrywa ona znaczącą rolę. Właściwy uchwyt to taki, gdy pomiędzy kłębem kciuka, a opuszkami palców ręki mieści się wskazujący palec drugiej ręki. Gdy dokonamy właściwego wyboru, możemy być pewni, że tenis będzie najlepszym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu dziecka.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Gra w tenisa to jedna z dyscyplin, w których mistrzowie rozpoczynali bardzo wcześnie. Dzieci uczą się bez problemu, a więc na pierwsze treningi mogą uczęszczać już czterolatki. Dylematem, który często pojawia się na początku jest kwestia: uczyć się samodzielnie, czy w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała okazja do nawiązywania znajomości, poznawania różnych form gry. Co więcej tenis grupowy gwarantuje niezwykłą atmosferę oraz mobilizującą rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Zajęcia indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju z punktu widzenia własnych umiejętności i potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanego trenera dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Dane:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]