Dolomity – raj dla miłośników wypraw trekkingowych

Co powinno się wiedzieć o Dolomity trekking?

Entuzjaści czynnego wypoczynku na pewno poznali już prawie wszystkie trasy trekkingowe w naszym kraju wyznaczonych w Bieszczadach, w Karkonoszach i w Tatrach. Zdecydowanie są one zachwycające, niemniej jednak osoby, które chętnie uprawiają ten rodzaj aktywności z czasem chcą doświadczyć na nowo silnych emocji płynących z wypraw po mało znanym sobie zakątku świata. Dlaczego więc ograniczać się tylko do tras w Polsce, jeśli można zachwycać się olśniewającym krajobrazem włoskich Dolomitów?

Dolomity – wyznaczono w nich też bezpieczne szlaki krajobrazowe

Dolomity, a więc masyw górski leżący całkowicie w północno-wschodniej części Włoch, charakteryzują się pokaźną ilością stromych turni, baszt skalnych oraz ostrych grani, które w ciągu dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to również jedno z najurodziwszych pasm górskich naszego kontynentu (o ile nie świata!), nic więc dziwnego, iż w 2009 r. trafiły na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w górach tych występują bardzo strome stoki, wysokie pionowe skalne ściany i liczne urwiska, wytyczono w nich również wiele bezpiecznych szlaków, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość osób mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

Trekking we włoskich Dolomitach dla początkujących i zaawansowanych turystów

Niedoświadczonych pasjonatów trekkingu niewątpliwie urzeknie wyprawa przez Dolomity po via ferratach, to znaczy po trasach, które są wyposażone w liny asekuracyjne. Scenariusz wypraw tego typu jest tak ułożony, by członkowie grupy przeszli szkolenie z zasad asekuracji, jak również sposobów przemieszczania się po takim szlaku. Obeznani z górami i posiadający dobre przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po szlaku na Brencie, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla wielu osób fizycznie bardzo forsowna, ale jej uczestnicy zapewne będą oo niej pamiętać przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić także interesująco zimę, chodząc po mniej spadzistych terenach na rakietach. Tak można podziwiać między innymi szczyt Averau oraz grupy Tre Cime.

Dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]