Na czym polega i czy warto korzystać z mass collect?

Po więcej informacji o mass collect kliknij tu.

Mass collect to usługa, która umożliwia błyskawiczną weryfikację wpłat na konto. Przybliżamy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację małym oraz dużym firmom.

Mass collect – korzyści z przydzielenia klientom unikalnych numerów rachunków

Funkcja mass collect jest w rzeczywistości niezwykle prosta. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi własnego numeru rachunku, który jest równocześnie jego identyfikatorem. Takie rozwiązanie sprawdza się tam, gdzie w regularnych cyklach obsługiwana jest duża grupa klientów, czyli przykładowo w prywatnych klinikach, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, jak również wszystkich branżach, gdzie używany jest system abonencki (m.in. w klubach fitness). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednakże uprzednie przydzielenie kontrahentom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jakim sposobem wykonali oni wpłatę (przelew za pośrednictwem poczty, tradycyjny przelew czy też przelew z karty). Korzystanie z mass collect wiąże się też z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów niż w przypadku księgowania manualnego, a równocześnie eliminacją możliwych pomyłek, które mogą przydarzyć się w trakcie tego procesu.

Łatwiejsze kontrolowanie przychodzących należności – zalety usługi mass collect

Choć mass collect nie jest w tej chwili dostępne we wszystkich bankach (mają ją m.in. PM Bank i BNP Paribas) wypada przeanalizować możliwość jego wykorzystania w firmie, nawet takiej, która każdego miesiąca rozlicza mniej niż setki faktur. Zastosowanie mass collect niesie ze sobą bowiem pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja powiązania z platformą finansowo–księgową (a tym samym kontrolowanie na bieżąco wpływających opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją przeznaczoną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko integrację z usługą mass collect banku, ale posiada także opcję wysyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności i windykacji, co po jakimś czasie skutkuje wzrostem terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]