Kantor online – co warto o nim wiedzieć?

Odwiedź www.kantor.pl i skończ poszukiwania kantoru online!

Jeszcze dziesięć lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w kantorze bądź w najbliższej placówce bankowej – te pierwsze nadal funkcjonują w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednak w ekspresowo transformującej się rzeczywistości, klienci chcą wymieniać waluty obce bez potrzeby wychodzenia z domu i po niższych kosztach, wskutek tego też pojawiły się kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor online to niższy spread

Działanie kantoru internetowego jest tak samo nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Użytkownik wchodzi do serwisu przez utworzony przez siebie profil, a w następnej kolejności wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut przez internet jest głównie to, że transakcje można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach działania kantoru po aktualnych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pobierane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po średnim kursie, zazwyczaj z poprzedniej doby. Następnym i niezwykle znaczącym atutem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te narzucone przez kantory stacjonarne oraz placówki bankowe. Wymiana w tych ostatnich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może skutkować naliczeniem spreadu na poziomie nawet 3-4%, natomiast w kantorze internetowym spready zwykle nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe świadczą również kilka specjalnych usług stosowanych przez użytkowników, m.in. posiadają opcję transakcji odroczonej realizowanej w uzgodnionym przez użytkownika dniu lub takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po ustalonym przez niego kursie (transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, kiedy podany przez nabywcę kurs spotka się z kursem na rynku).

Cenisz sobie swobodę w zarządzaniu środkami finansowymi? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla wszystkich ceniących sobie komfort oraz znaczną niezależność w zarządzaniu środkami finansowymi. Wykorzystują je też kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w walucie obcej oraz osoby uczące się czy też zatrudnione poza granicami Polski. Jednak zanim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę oraz poziom bezpieczeństwa, np. poprzez przeszukanie witryny Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Dane:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]