Więcej o srebrnych monetach na https://goldbroker.pl/srebrne-monety-bulionowe/.
Monety bulionowe, zwane również lokacyjnymi, to dodatkowa opcja dla osób pragnących inwestować swoje finanse w kruszce. Owszem, najpopularniejszym metalem szlachetnym także w tym typie inwestycji jest złoto, jednak w ostatnich latach coraz więcej mennic państwowych zaczęło wypuszczać srebrne monety bulionowe, które błyskawicznie zdobyły wiernych sympatyków, w szczególności pośród inwestorów z nieco mniej majętnym portfelem.
Monety kolekcjonerskie czy srebrne monety bulionowe – różnice
Można powiedzieć, iż srebro bulionowe to praktycznie nowość inwestycyjna. Monety bite są w mennicach kilku krajów, i to zaledwie od lat 80-tych XX wieku (pojawiły się w pierwszej kolejności w Chinach, w Meksyku oraz w Kanadzie). Chociaż znane są inwestorom już od prawie pół wieku, ich oferta nie jest wciąż tak szeroka jak analogicznych monet ze złota. Srebro bulionowe jest jednak znakomitą opcją dla osób potrzebujących zdywersyfikować swoje oszczędności, a które obawiają się inwestować w dużo kosztowniejsze monety kolekcjonerskie ze srebra lub które nie mogą pozwolić sobie na inwestycje w platynę czy też złoto. Dlaczego monety bulionowe uznaje się za rozsądniejszą inwestycję aniżeli monety kolekcjonerskie z tego samego metalu szlachetnego? Cena zakupu monet kolekcjonerskich w dniu wprowadzeniu do sprzedaży zawsze zauważalnie przekracza cenę kruszcu, z którego zostały wytworzone. Ma na to wpływ głównie całkowity koszt wybicia monety (między innymi stworzenie przez artystę unikatowego wzoru i wytworzenie precyzyjnych matryc). Istotne jest także to, że numizmaty kolekcjonerskie emitowane są w limitowanej liczbie, co natychmiast potęguje na nie popyt. Nie znaczy to aczkolwiek, iż z czasem ich wartość będzie powoli wzrastać! Powinno się mieć świadomość, że tak jak w przypadku jakiegokolwiek okazu kolekcjonerskiego, monety te będą warte tyle, za ile zechce je kupić potencjalny nabywca. Natomiast monety bulionowe ze srebra nie mają aspektu numizmatycznego (ich wygląd odświeżany jest niezmiernie rzadko i nie posiadają ustalonego nakładu), zatem ich wartość stricte związana jest z aktualną wartością srebra.
Srebro bulionowe – jakie monety kupimy od rodzimych dystrybutorów?
Srebro jest tanim metalem inwestycyjnym, z tej przyczyny monety lokacyjne z tego kruszcu sporadycznie wybijane są w nominale niższym niż 1 oz (uncja trojańska), a więc 31,1 gramów. I chociaż próba srebra .999 i nominał 1 uncji to zasadniczo standard dla tych monet, w sprzedaży zamówimy też monety o ciężarze 2 oz, 10 oz, a nawet 500 g. W krajowych sklepach oferujących srebro inwestycyjne bez trudu kupimy popularne na każdym krańcu świata australijskie Kangury, Britannię z Wielkiej Brytanii czy Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o niebanalnym nominale 1,5 euro.
Dane:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]