Dla kogo przeznaczony jest kredyt obrotowy?

Zarówno rolnicy, jak również właściciele firm, które pragną je rozwijać, powinni inwestować w kupno nowatorskich maszyn oraz urządzeń. Tak ogromne wydatki ciężko jest jednak sfinansować opierając się tylko na bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się więc okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Gospodarstwo rolne a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe dla rolników proponują obecnie nie tylko banki, ale też instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości zaciągnięcia kredytu w banku. Pamiętajmy jednak, że nierzadko kredyty zaciągane w parabankach generują wyższe koszty albo zawierają niekorzystne dla kredytobiorcy zapisy, zatem nie rekomendujemy tej drogi zdobycia finansowania.

O wsparcie na bieżącą działalność pod postacią kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do niezbędnego minimum. To również dla niemałej grupy rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale wciąż wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy tylko ze sprawdzonym doradcą

O kredyt obrotowy ubiegają się nie tylko rolnicy, ale również właściciele firm. Kredyt tego typu można wykorzystać na dotowanie wydatków, które związane są z bieżącą działalnością firmy. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego może być trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc doświadczony pośrednik. Jego znajomość procedur bankowych i wiedza pomogą nam wyszukać kredyt idealnie dopasowany do wymagań oraz potrzeb prowadzonej przez nas firmy. Nagłe wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać posiadaczom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność albo spłacać posiadane zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są w krótkim czasie, bez zbędnych formalności czy utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź jednorazowo.